Przeglądy i remonty gaśnic

Dowiedz się więcej
7
Specjalistyczna wiedza połączona z wieloletnim doświadczeniem związanym z ochroną przeciwpożarową budynków pozwala naszym specjalistom na kompleksowe wykonywanie odpowiednich analiz obiektów oraz dobranie prawidłowej liczby i wielkości gaśnic do poszczególnych pomieszczeń (wraz z uwzględnieniem możliwie występujących zagrożeń).

Doświadczeni pracownicy EDU BHP Servis specjalizują się w dokładnym przeglądzie technicznym gaśnic. Zajmujemy się nie tylko przeglądem i konserwacją gaśnic, ale także doradztwem w zakresie doboru gaśnic oraz innych zabezpieczeń przeciwpożarowych w budynkach na terenie całej Polski.

Przeglądy gaśnic – rodzaje urządzeń i sposób ich rozmieszczenia

Dobór gaśnic do rozmiaru budynku ma dość duże znaczenie. Gaśnice muszą być dostosowane do gaszenia określonych grup pożarów mogących wystąpić w danym obiekcie.

Wyróżnia się 5 typów pożarów

$

materiałów stałych (zwykle pochodzenia organicznego, których normalne spalanie zachodzi z tworzeniem żarzących się węgli)

$

cieczy i materiałów stałych, topiących się

$

gazów

$

metali

$

tłuszczów i olejów w urządzeniach kuchennych

Bezpieczeństwo

Dobranie odpowiedniego rozmiaru gaśnicy ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na jej ewentualną skuteczność w przypadku pożaru budynku. Aby działała sprawnie — w razie zagrożenia pożarowego — konieczny jest dokładny i regularny przegląd gaśnicy.

Zaufanie

Takie usługi wykonuje nasza firma — skontaktuj się z nami w celu poznania większej ilości szczegółów dotyczących konserwacji gaśnic. Pamiętaj, że w przypadku Twojego bezpieczeństwa cena przeglądu gaśnicy nie gra tak wysokiej roli, jak ochrona zdrowia i życia.

Konserwacja gaśnic — usługi wykonywane przez EDU BHP Servis

Przeglądy gaśnic muszą być wykonywane, co najmniej raz w roku, chyba że producent zaleca częściej.

W ramach przeglądu gaśnicy sprawdzamy stan techniczny zbiornika. Są to tak zwane oględziny zewnętrzne, podczas których szukamy oznak korozji, uszkodzeń mechanicznych czy znaków na powłoce lakieru.

Zakres usługi badania gaśnicy obejmuje także kontrolę stanu zawleczki i plomby; weryfikację, czy urządzenie znajduje się w odpowiednim miejscu oraz czy dostęp do niego jest wystarczający.

Czynności konserwacyjne gaśnic

Tak zwany remont gaśnic, wymagany jest przynajmniej raz na pięć lat. Obejmuje on znacznie szerszy zakres niż coroczny przegląd gaśnic.

Czynności konserwacyjne to między innymi:

– demontaż, czyszczenie, wymiana środka gaśniczego i ponowne zamontowanie

– zastąpienie wszystkich uszkodzonych elementów nowymi częściami.

Remont gaśnic jest konieczny także w przypadku, gdy zaobserwowane zostaną uszkodzenia sprzętu, pojawi się na nim korozja lub wskazane na manometrze ciśnienie będzie znajdować się poza zielonym polem.

Precyzyjne przeglądy techniczne gaśnic

Zapewniamy kompleksowe przeglądy techniczne gaśnic, uwzględniające różnorodność pożarów, które mogą wystąpić w obiekcie.

Bezpieczne środowisko pracy

Zadbaj o swój spokój ducha w pracy dzięki fachowym i regularnym kontrolom gaśnic, które zapewniają bezpieczeństwo Twojej firmy.

Niezależnie od lokalizacji w Polsce

Zapewniamy przeglądy i remonty gaśnic na terenie całej Polski, gwarantując kompleksową opiekę nad urządzeniami przeciwpożarowymi.

Przegląd gaśnic — cena

Naszym klientom oferujemy pomoc w doborze odpowiednich gaśnic, a także prawidłowe ich rozmieszczenie i odpowiednie oznakowanie (zgodnie z przepisami). Wykonujemy również przeglądy pozostałych urządzeń przeciwpożarowych.

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które oczekują kompleksowego i specjalistycznego wykonania legalizacji gaśnic. Cennik i szczegółowe informacje otrzymają Państwo podczas rozmowy z doradcą w naszej firmie.

Przeglądy i remonty gaśnic w całej Polsce

Przeglądy i remonty gaśnic — żadna lokalizacja nie jest dla nas problemem. Napisz do nas, aby poznać więcej szczegółów.
Wyceń przegląd gaśnic
Jeśli poszukują Państwo profesjonalnego podejścia oraz szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty, serdecznie zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego poniżej.

Nasz wykwalifikowany zespół doradców jest gotowy odpowiedzieć na Państwa zapytania, omówić szczegóły usług oraz udzielić informacji na temat cennika. Wystarczy wypełnić formularz, a my skontaktujemy się z Państwem w najkrótszym możliwym czasie.

Pozostałe usługi PPOŻ
Przeglądy bram przeciwpożarowych
Audyty i kontrole stanu ochrony przeciwpożarowej
Opracowywanie dokumentacji PPOŻ
Kontrola hydrantów wewnętrznych/ zewnętrznych
Przeglądy systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego
Szkolenia PPOŻ i ćwiczenia ewakuacyjne